Iзборник

Головна сторінка


КІМНАТА ОБГОВОРЕНЬ : Допоміжний форум


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ


Питання до мовознавців
Автор: Julien     Дата: 13 лют. 2007 р. 2:54

Доброго дня!
Допоможіть, будь ласка, з'ясувати похождення українського слова "відсіч". В етимологічних словниках, розміщених на цьому сайті, я цього слова не знайшов. Мені це потрібно для того, щоб відслідкувати кореляцію між принципами словоутворення деяких українських та російських слів. А це, в свою чергу, мені потрібно, щоб з'ясувати прийнятність чи неприйнятність застосування тих чи інших неологізмів у сучасних російській та українській мовах.
Наперед щиро дякую.


Сікти
Автор: Максим     Дата: 13 лют. 2007 р. 7:44

Слово походить з від + сікти. — праслов’янське *sěkti, індоєвропейського кореня *sĕk- «різати». Відсіктися «відбитися зброєю». До цього гнізда належать засіка, насічка, просіка, підсічка тощо. Детальніше в нововиданому Етимологічному словнику, Т.5, С.252.

Можна запитати ще в ЖЖ-спільноті «Етимологія та історія української мови»



Виправлено 1 раз(и). Останні правки 14.02.2007 8:45.


Re: Сікти
Автор: Julien     Дата: 13 лют. 2007 р. 13:10

Дякую, Максиме!
Особлива поядка за посилання на ЖЖ, почерпнув багато цікавого.
Не підкажете, якого видання той словник?


словник
Автор: Максим     Дата: 13 лют. 2007 р. 20:17

У нас є єдиний багатотомнийетимологічний словник. Про цей том див. повідомлення на сусідньому підфорумі: http://forum.izbornyk.org.ua/read.php?2,5,337#337



Виправлено 1 раз(и). Останні правки 07.06.2010 19:58.


Re: Питання до мовознавців
Автор: Kasya     Дата: 21 лют. 2007 р. 17:35

Доброго дня!
Допоможіть знайти інформацію про семантичні неологізми в сучасній українській прозі. Можливо підкажите якими словниками слід користуватися і чи є український словник неологізмів. Підкажіть, художні книжки яких авторів слід використати при моєму дослідженні і можливо допоможіть знайти статті науковців на цю тему.

Дуже вдячна за допомогу!

Катерина.




Даруйте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ



Скрипт форуму phorum.org