Iзборник

Головна сторінка


КІМНАТА ОБГОВОРЕНЬ : Допоміжний форум


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ


стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2
Словники української мови
Автор: nonnus     Дата: 12 черв. 2005 р. 23:57

Доброго здоров'я шановні!

Маю запитання до вас. Чи є в когось "Словарь української мови" Грінченка (в 4-х томах видання початку минулого століття) в елктронному вигляді (наприклад djvu чи tiff/ccitt 4). Чи будь які словники інших видатних науковців того часу.

Я б узявся зробити екранний примірник, як би ж в мене було першоджерело...

Також цікавлять тлумачні словники.

Завчасно дуже дякую.


Re: Словники української мови
Автор: Максим     Дата: 13 черв. 2005 р. 7:26

На жаль, в електронному немає. Але зовсім нещодавно словник Грінченка перевидавали репринтно досить великим накладом, він має ще бути в книгарнях.

Я знаю, словниками займається ціла команда спеціалістів лексикографів:
http://ulif.org.ua/
Можливо, вони можуть щось підказати.



Re: Словники української мови
Автор: nonnus     Дата: 13 черв. 2005 р. 11:40

Дякую.
Насправді на http://ulif.org.ua/ є два словники доступні в онлайн режимі.
Мене цікавять словники для окремого використання в обчислювачах без доступу до Internet.

Що до нещодавного видання словника Грінченка, для наших (українських) студентів (та й викладачів, принаймні молодих) не має можливості мати такі видання у персональному використанні, а доступ в бібліотеках обмежений.



Re: Словники української мови
Автор: Максим     Дата: 14 черв. 2005 р. 12:15

Моя давня мрія — побачити українські словники хоча б у вигляді http://starling.rinet.ru
або http://gramota.ru/

Уявіть собі комплект електронних словників, етимологічних, орфографічних, тлумачних тощо. Можливо також додати вже готові староукраїнські лексикони та словники Грінченка, Желехівського та Білецького-Носенка. Але це вимагає якогось гарного програмістського рішення та певних матеріальних витрат. Я вже подумував використати вільну програму вікісловника, але вияснив, що вона не підходить для таких цілей.


Re: Словники української мови
Автор: nonnus     Дата: 15 черв. 2005 р. 23:12

Раніше чи пізнише твоя мрія, Максиме, таки відбудеться. До речі, дякую за посилання.
Взагалі, моя думка така, що слово, мова це народний скарб і має бути у вільному користуванні людей... і словників се стосується в першу чергу.
Головне усе добра організувати. І зробити, що коли хтось забажає зробити свій внесок до справи, то він це міг сдійснити.


Re: Словники української мови
Автор: nonnus     Дата: 19 черв. 2005 р. 16:37

В мене вже є деякі відскановані (так звані скани) словнички у форматі djvu.
От якби мати словники, хоча б у такому вигляді. А нове видання Грінченка доречі вже не купити.



Виправлено 2 раз(и). Останні правки 19.06.2005 17:36.


Re: Словники української мови
Автор: nonnus     Дата: 19 черв. 2005 р. 16:37

А які взагалі словники можна важати авторитетними (авжеж мається на увазі української мови, що мажуть бути використані для разв'язання суперечностей перекладу, чи при будуванні терминів)?
Чи можна такими називати словники радянських часів? Бо є побоювання, що ці словники пройшли примусове притягнення до російської мови. І таке інше.


Re: Словники української мови
Автор: Orysja     Дата: 21 лип. 2005 р. 8:50

Ех, зробив би хто Срєзнєвського... Це, звичайно, більше до росіян, бо для української мови, навіть княжої доби, цей словник слід використовувати з певною пересторогою. Але кращого поки-що не зробили ні у нас, ні в Росії (спроби були, а якість - гірша).


Re: Словники української мови
Автор: Максим     Дата: 21 лип. 2005 р. 10:11

Якщо братися за електронні словники, то слід одразу розробляти цілу пошукову систему, через специфічність матеріалу. Це досить складна робота.

А на заміну словника Срезневського зараз видається багатотомний «Словарь древнерусского языка XI-XIV вв.» На жаль, перемішування слів з різних східнослов’янських територій без особливих поміток вимагає такої ж уваги в користуванні, як і розкритикований «Словарь русского языка XI-XVII вв.».


Re: Словники української мови
Автор: Orysja     Дата: 24 лип. 2005 р. 16:02

Це якраз той, що гірший за Срєзнєвського.


Re: Словники української мови
Автор: Мар'яна     Дата: 27 лист. 2005 р. 1:33

О, нарешті знайшовся хтось, кого цікавить оцифрування Грінченка. Я маю паперовий примірник і охоче б відсканувала його. Одначе є певні проблеми - моє видання не теперішнє, а ще радянське, теж репринт, друк досить поганий, тому сканувати треба в сірих тонах, а це значить, що файли навіть в djvu будуть надто великі, щоб поширювати його в Інтернеті. Якщо пан nonnus сюди іноді зазирає і не передумав, хай напише мені на адресу mariana (вухо) ua.fm. Як і, зрештою, будь-хто інший. Я вже давно про електронного Грінченка думаю, але, на жаль, дуже бракує часу. Та якби хтось згодився потім щось з тими сканами зробити, я б може помаленьку таки сканувала.

Ще одне, що, можливо, когось зацікавить. Є електронний варіант (pdf) російсько-українського словника за ред. Кримського (на жаль, без останнього тому, який було знищено). Вже є люди, які займаються його вичитуванням і переведенням в текстовий формат. Охочих приєднатися - ласкаво просимо! Теж пишіть на мою адресу.

Маю ще одну цінну річ: Українська Загальна енцикльопедія в трьох томах, яка вийшла у Львові в 1933 році. На жаль, кілька зошитів бракує, але більшість є. Це дуже солідно зроблена енциклопедія, я останнім часом інтенсивно нею користуюся. Її теж би хотілося колись відсканувати.

Ще хотілося б хоча б Желехівського, але його, на жаль, не маю.

Загалом для зручного користування словниками можна використати наявні оболонки. Найпопулярніша - Лінгво, для нього вже є певна кількість українських словників, хоч і дуже недосконалих. Я зробила собі версію для Лінгво Словника синонімів Караванського, охоче поділюсь, якщо комусь треба. Маю його також у вордівському файлі. Крім платного Лінгво є ще безплатний Stardict, для якого теж можна робити словники.

А словники, що на http://ulif.org.ua/, є на диску Словники України, який іноді десь вигулькує в продажу.


Re: Словники української мови
Автор: begina     Дата: 2 лист. 2007 р. 18:41

Добрий день, шановні! Працюю над термінологією міжнародного права України, шукаю словники дипломатичної лексики та взагалі буду вдячна будь-якому матеріалу на цю тему, особливо історичному.


Re: Словники української мови
Автор: Mictuk     Дата: 10 лист. 2007 р. 22:04

Маю я той диск "Словники України". Чесно сказати - слабенько, але добрим є те, що доволі багато словників зібрано разом - зручно.



Виправлено 1 раз(и). Останні правки 10.11.2007 22:07.


Re: Словники української мови
Автор: Іван     Дата: 11 лют. 2008 р. 14:06

був би вдячний якщо зможете мені надіслати електронний варіант (pdf) російсько-українського словника за ред. Кримського. на drjhon@gmail.com
дуже цікаво...


Re: Словники української мови
Автор: Мар'яна     Дата: 12 лют. 2008 р. 19:42

Іван пише:
-------------------------------------------------------
> був би вдячний якщо зможете мені надіслати
> електронний варіант (pdf) російсько-українського
> словника за ред. Кримського. на drjhon@gmail.com
> дуже цікаво...

Файл завеликий, щоб його так легко надіслати поштою. Утім, з того часу багато дечого змінилося, раджу зазирнути ось сюди: http://www.r2u.org.ua/



Re: Словники української мови
Автор: Ярося     Дата: 13 лист. 2008 р. 16:50

Підкажіть, будь ласка, якою програмою на компі відкривається формат словників - djvu?


Re: Словники української мови
Автор: nonnus     Дата: 14 лист. 2008 р. 1:39

Ярося, djvu можна відкрити цією чудесною програмою http://windjview.sourceforge.net/ru/
Мар'яна, дуже дякую за посілання :-)


Re: Словники української мови
Автор: Ярося     Дата: 14 лист. 2008 р. 10:19

Дууууууууже дякую! Тепер без проблем зможу зануритися у глибини мови:))))))


Re: Словники української мови
Автор: Масяня     Дата: 26 серп. 2011 р. 13:28

Онлайновий тлумачний словник: http://sum.in.ua




Виправлено 1 раз(и). Останні правки 27.08.2011 1:21.


Re: Словники української мови
Автор: Козак     Дата: 26 серп. 2011 р. 16:53

В електронному вигляді є словник Б. Грінченка, а також словник Желехівського; словник староукраїнської мови XIV - XV ст. Якщо треба, звертайтеся.



Виправлено 1 раз(и). Останні правки 26.08.2011 17:04.


стор.:  12Наступна
Поточна сторінка:1 з 2


Даруйте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ



Скрипт форуму phorum.org