Iзборник

Головна сторінка


КІМНАТА ОБГОВОРЕНЬ : Головний форум


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ


Чертеж украинским и черкасским городам 17-го века
Автор: Ruthen     Дата: 29 квіт. 2004 р. 14:09

Уважаемый, Максим!
Встретил на сайте Харьковской библиотеки им.Короленка сл. книгу:
"Вельми цікавою є праця Лео Багрова “Чертеж украинским и черкасским городам 17-го века” (окремий відбиток статті з “Трудов русских ученых за границей”, що вийшли друком у Берлині, 1923р.). ЇЇ автор аналізує зміст, спосіб зображення тощо оригінальної карти “Чертеж украинским и черкасским городам от Москвы до Крыма” (датованої орієнтовно 1627 р.), що зберігається у Державному Архіві Швеції, і додає її копію. Цікаво висвітлено історію первісного періоду утворення Київського князівства, Слобідської України тощо"
Встречали ли Вы где-нибуть ее в электронном виде?


«Чертеж»
Автор: Максим     Дата: 29 квіт. 2004 р. 15:03

Про «Чертеж украинским и черкасским городам от Москвы до Крыма» найповніше на сайті бібліотеки Короленко (http://korolenko.kharkov.com/kart.htm):
«Вельми цікавою є праця Лео Багрова “Чертеж украинским и черкасским городам 17-го века” (окремий відбиток статті з “Трудов русских ученых за границей”, що вийшли друком у Берлині, 1923р.). Її автор аналізує зміст, спосіб зображення тощо оригінальної карти “Чертеж украинским и черкасским городам от Москвы до Крыма” (датованої орієнтовно 1627 р.), що зберігається у Державному Архіві Швеції, і додає її копію. Цікаво висвітлено історію первісного періоду утворення Київського князівства, Слобідської України тощо.»

Додам ще цитату:

«У 1920-х роках у Державному архіві Швеції (Стокгольм) Л.С.Багров віднайшов «Чертеж украинским и черкасским городам от Москвы до Крыма», який, очевидно, створений у 1670-1671 рр. Рукописна карта загальним розміром приблизно 80х90 см відображає в основному Лівобережну Україну та малу частину Московії і має південну орієнтацію. Дуже товстими лініями показані основні ріки, вздовж яких розміщена велика кількість населених пунктів, з’єднаних між собою мережею шляхів з відображенням відстаней на них. Карта є унікальною пам’яткою картографії XVII ст. (рис.19).
За змістом «чертежи» були картами шляхів сполучення, на які насамперед наносились основні шляхи, річки та населені пункти. Подібними за типом були турецькі карти українських земель, що створювались у XVII ст.

Посилання: Багров Л. Чертеж украинским и черкасским городам XVII в. // Труды великих русских ученых за границей. - Берлин, 1923. - Т. II. - С.30-42.»

Р.І.Сосса. Історія картографування території України. - Київ, 2000. - С.39,42.


Спробую додати рисунок 19, але якість покращити не вдасться, така якість у самому виданні.


Re: Чертеж украинским и черкасским городам 17-го века
Автор: Ruthen     Дата: 30 квіт. 2004 р. 10:31

Большое спасибо!:-)




Даруйте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ



Скрипт форуму phorum.org