Iзборник

Головна сторінка


КІМНАТА ОБГОВОРЕНЬ : Головний форум


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ


Словник Котляревського
Автор: seric     Дата: 25 лист. 2006 р. 16:29

Вітаю! Хтось може мені підказати, який вигляд має словник "малоросійських слів..." до "Енеїди" Котляревського. Я знайшла в електронному вигляді текст Енеїди разом із детально розробленним коментарем, але я не можу зрозуміти , чи є цей коментар словником, який мені потрібен (міститься 164 статті з поясненнями: http://mylib.com.ua/?bookid=55490faca6e4feec9184929bd09fba3a), де можна знайти його повне видання?


Re: Словник Котляревського
Автор: Максим     Дата: 25 лист. 2006 р. 17:05

Цей словник «Собрание Малороссийских слов, содержащихся в Энеиде, и сверх того еще весьма многих иных, издревле вошедших в Малороссийское наречие с других языков, или и коренных Российских, но не употребительных» уклав Й. Каменецький до першого видання. Словник перекладав 972 українських слова, у тому числі такі, яких не було в тексті поеми.

До третього видання 1809 року сам Котляревський доповнив і розширив «Словарь малороссийских слов, содержащихся в Энеиде, и многих иных, в Малороссии употребительных, исправленный, умноженный и дополненный словами для четвертой части. Дополнение к малороссийскому словарю. Погрешности» до 1125 слів. Ще одна переробка «Словарь малороссийских слов, содержащихся в Энеиде, с русским переводом» була 1842 року (1547 слів).

Повне видання можна знайти у репринтних перевиданнях Енеїди. На жаль, в мережі не зустрічав.


Re: Словник Котляревського
Автор: seric     Дата: 25 лист. 2006 р. 18:12

Дякую!




Даруйте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ



Скрипт форуму phorum.org