Iзборник

Головна сторінка


КІМНАТА ОБГОВОРЕНЬ : Головний форум


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґ


Орієнтація мап
Автор: Савеленко     Дата: 10 черв. 2005 р. 17:42

Чому стародавні українські мапи мають південну орієнтацію? Чи спостерігається подібне в мапах інших слов'янських держав?


Re: Орієнтація мап
Автор: Максим     Дата: 10 черв. 2005 р. 18:38

Неможливо за однією роботою Боплана зробити загальний висновок про південну орієнтацію всіх мап української території. Це було таке авторське рішення французького інженера, не більше.

Користуючись нагодою, нагадаю, що в мережі є Спеціальна карта України Боплана та
Генеральна карта України Боплана (>4М) (TIFF-варіант >110М)


Re: Орієнтація мап
Автор: alex_p     Дата: 12 черв. 2005 р. 17:34

Не можна говорити про всі мапи українських територій, але і авторським рішенням Боплана південну орієнтацію мапи назвати не можна. Така орієнтація притаманна більшості середньовічних європейських мап, тому швидше напрошується висновок про дотримання Бопланом відповідної картографічної традиції.


Re: Орієнтація мап
Автор: Максим     Дата: 12 черв. 2005 р. 18:54

Для більшості середньовічних європейських мап, які не були орієнтовані на північ, було характерне розміщення в центрі Єрусалима, а зверху розміщувався схід. Це так звані мапи типу Т-О. (Див. найповнішу колекцію середньовічних мап на сайті http://www.henry-davis.com/MAPS/EMwebpages/EML.html) Південна орієнтація натомість була характерна для арабської картографії, яка дещо вплинула на італійських авторів через відповідні вчені контакти (аль-Ідрісі).

Від тих нечисленних середньовічних мап, орієнтованих на південь, до Боплана багато води збігло, тому підозрювати неперервну традицію немає підстав.
Даруйте, лише зареєстровані учасники можуть залишати повідомлення.


ПравилаГоловний форумДопоміжний форумМоніторинґСкрипт форуму phorum.org